Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Szydłowca. W tym roku zgłoszonych zostało 13 projektów. To które z nich zostaną zrealizowane w 2023 roku zależy od mieszkańców Gminy Szydłowiec.

Głosowanie w ramach BO potrwa do 18 lipca. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gminy Szydłowiec. Głosować można tylko jeden raz na jeden projekt. W przypadku oddania przez jedną osobę więcej niż jednego głosu na dany projekt lub oddania głosu na więcej niż jeden projekt wszystkie oddane głosy tej osoby będą uznane za nieważne. Podsumowując można oddać tylko jeden głos na jeden wybrany projekt.

 

 

Głos można oddać

- w Urzędzie Miejskim w Szydłowcu - pl. Rynek Wielki 1

- w Regionalnym Centrum Biblioteczno - Multimedialnym - ul. Kolejowa 9b

- u Sołtysów w poszczególnych sołectwach

- przesyłając kartę do głosowania drogą elektroniczną, w postaci skanu, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

LISTA PROJEKTÓW

Projekt 01. Zaczytana Ławka

Oryginalny, kolorowy i ciekawy wizualnie mebel miejski w kształcie otwartej książki tworzony przez Fundację Zaczytani.org. Projekt zakłada ustawienie takiej ławki przy Regionalnym Centrum Biblioteczno - Multimedialnym

Projekt 02. Modernizacja i rozbudowa placu zabaw o elementy siłowni plenerowej

Doposażenie placu zabaw w miejscowości Hucisko w sprzęt do ćwiczeń w plenerze. Projekt ma na celu pobudzenie aktywności i integrację mieszkańców.

Projekt 03. Park dla psów Szydłowiec

Miejsce do spędzania wolnego czasu z czworonogami w bezpiecznych warunkach. Na terenie parku planowane są urządzenia zabawowe dla zwierząt, mające na celu zapewnienie im niezbędnej aktywności.

Projekt 04. Lokalny Klub Młodzieży w Sadku

Stworzenia miejsca, które odpowie na oczekiwania młodych mieszkańców. Celem projektu jest integracja środowiska młodzieżowego i inicjowanie jego aktywności na rzecz rozwoju miejscowości. Projekt obejmuje remont i adaptację sali przy świetlicy wiejskiej w Sadku oraz zakup sprzętu i mebli.

Projekt 05. Warsztaty cyfrowej fotografii sportowej

Projekt zaplanowany przy okazji organizacji X Międzynarodowego turnieju dziecięcej piłki nożnej. Uczestnicy projektu wezmą udział w trzy dniowych warsztatach i poznają tajniki cyfrowej fotografii sportowej, które wykorzystają podczas zajęć praktycznych.

Projekt 06. Piknik rodzinny na Osiedlu Wschód

Zorganizowanie pikniku rodzinnego, którego celem będą umocnienie więzi rodzinnej, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci, stworzenie warunków do miłej i bezpiecznej zabawy oraz integracja mieszkańców Gminy Szydłowiec.

Projekt 07. Ławka Zakochanych w Parku Radziwiłłowskim

Stworzenie miejsca atrakcyjnego dla mieszkańców jak i turystów. Ławka zakochanych, która dosłownie „zbliża” do siebie – siedzenie stworzone jest w sposób pochylony do środka z obu stron.

Projekt 08. Budowa świetlicy wiejskiej w Szydłówku I

Zakup blachy do pokrycia dachu świetlicy wiejskiej, która jest w trakcie budowy. Miejsce ma na celu integrację i wspólne spotkania mieszkańców miejscowości.

Projekt 09. Szydłowiecka gra miejska

Kontynuacja gry miejskiej zorganizowanej w październiku 2021 przez Młodzieżową Radę Miejską w Szydłowcu. Zabawa w zagadkowej atmosferze, pod presją czasu, która wymaga zdolności liderskich, pracy w grupie oraz nietuzinkowej kreatywności.

Projekt 10. Przedszkolny warzywniak Małego Odkrywcy

Projekt zakłada założenie ogródka warzywnego i zakup niezbędnego wyposażenia. Ogródek będzie pełnił rolę edukacyjną i pomagał uczyć dzieci podstaw ekologii oraz dostrzegania wartości otoczenia przyrodniczego, poprzez właśnie działania, doświadczenia i eksperymentowanie.

Projekt 11. Drewniane hamaki nad zalewem w Szydłowcu

Zainstalowanie w przestrzeni miejskiej drewnianych hamaków, które przyczynią się do poszerzenia oferty rekreacyjnej terenu nad szydłowieckim zalewem. Skierowane nie tylko do mieszkańców, ale również do turystów odwiedzających Szydłowiec.

Projekt 12. Biało Czerwona aleja bzów w Parku Niepodległości w Szydłowcu

Połączenie estetyki i ekologii z patriotyzmem. Projekt zakłada utworzenie alei biało czerwonych bzów w Parku Niepodległości od strony ul. Kościuszki, dzięki czemu ruchliwa droga zostanie „odcięta” od parku.

Projekt 13. Antysmogowe łąki kwietne

Projekt ma na celu poprawę estetyki przestrzeni publicznej i urozmaicenie krajobrazu. Stworzenie łąk kwietnych na terenie miasta to również ukłon w stronę naszej planety – takie łąki wpływają na obniżenie poziomu smogu i dają miejsce do życia wielu pożytecznych owadów i małych zwierząt.

 

POBIERZ KARTĘ DO GŁOSOWANIA