Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym

Drukuj
Opublikowano: 06 grudzień 2022

6 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym w ramach zadania OSP – 2022.

Sprzęt został przekazany w ramach pomocy finansowej, w formie dotacji celowej udzielonej naszej gminie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego życzenia i podziękowania dla druhów złożył Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Jednostkami, które otrzymały specjalistyczny sprzęt strażacki, były m.in.: OSP Szydłowiec, OSP Jankowice, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów oraz OSP Wysoka.

W ekwipunku strażackim znalazły się m.in. ubrania specjalne, hełmy oraz kominiarki strażackie.

 

 

Na ręce przedstawicieli jednostek przekazany został również list od Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym dziękuje za poświęcenie i oddanie, podkreślając, że priorytetem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest wspieranie niezwykle ważnej i pożytecznej działalności OSP. Wyraża on również słowa uznania:

- „W tym uroczystym dniu dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom za poświęcenie i oddanie w służbie dla dobra innych. Życzę niegasnącego zapału oraz energii do działania, a przede wszystkim dużo zdrowia i bezpiecznych powrotów z interwencji.”

{galeria rows=1 cols=3}2022/sprzetosp{/galeria}