Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Pomoc dla najuboższych w Gminie Szydłowiec

Na terenie naszej gminy jest wciąż wiele osób potrzebujących pomocy. Dlatego tak bardzo potrzebne jest wsparcie społeczne, z którego człowiek korzysta w sytuacjach, gdy przeżywa trudności życiowe.  

Szafa wymiany ciepła

Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Masz niepotrzebną, ciepłą zimową odzież w dobrym stanie? Zostaw ją w szydłowieckiej szafie wymiany ciepła, która znajduje się na parkingu za budynkiem MOPSU. Z pozostawionej tam odzieży, mogą skorzystać osoby, które akurat bardzo jej potrzebują.

Jadłodzielnia

Na terenie szydłowieckiego MOPS-u usytuowana jest również „jadłodzielnia” – regał z lodówką wewnątrz, do dzielenia się jedzeniem z potrzebującymi.  Powstała ona we współpracy pracowników Urzędu Miejskiego w Szydłowcu – Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg i „Widzialnej ręki – Powiat Szydłowiec”. Każdy może tam zostawiać i zabierać stamtąd produkty spożywcze.

Możesz przynieść produkty, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia, wyroby, przetwory własne, szczelnie zapakowane z datą przygotowania, zapakowane pieczywo, produkty suche (kasze, makarony), owoce, warzywa, słodycze, sery, jogurty. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar żywności, dzielisz się nim z każdym, kto tego potrzebuje.

Jadłodajnia

Warto przypomnieć, że osoby będące w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać również  z pomocy w postaci gorącego posiłku, wydawanego w hali targowej, przy ul. Strażackiej/Wschodniej. Dożywianiem objęte są osoby, które spełniają kryteria określone w ustawie o pomocy społecznej. Posiłek w jadłodajni wydawany jest od poniedziałku do piątku w godz. od 12.30 do 14.00. Obecnie korzysta z niego ok. 30 osób.  Aby otrzymać wsparcie, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowcu, ul. Kilińskiego 2.