Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wizytacja Beynes

Opublikowano: 23 październik 2023

W dniach 19 – 22 października gościliśmy w Szydłowcu młodzież z partnerskiego miasta Beynes we Francji.

Pierwszego dnia wizyty, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych i zobaczyć, jak przebiegają lekcje w naszych szkołach. Goście wraz z opiekunami złożyli wizytę burmistrzowi, po czym zwiedzali Pracownię Malarską Władysława Maleckiego oraz taras widokowy szydłowieckiego ratusza. Nie zabrakło czasu poświęconego na integrację, do której przyczyniła się kolejna odsłona „Szydłowieckich Planszówek” połączona z ofertą Fosa Cafe. Podczas, gdy młodzież miała czas wolny, opiekunowie wzięli udział w koncercie Joachima Mencela „W stronę ciszy”, organizowanym przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

W sobotę odwiedziliśmy Pracownię Historii Szydłowca oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, gdzie zapoznaliśmy delegację z naszą kulturą i historią. Tego dnia opiekunowie wzięli udział w 11. Szydłowieckich Spotkaniach Chóralnych, po których odbyła się uroczysta kolacja z udziałem Burmistrza Szydłowca zorganizowana w zamkowej Fosa Cafe.

Niedziela przebiegała pod znakiem integracji i wyjazdów. Uczniowie udali się do Kombinatu Formy w Skarżysku, gdzie spędzali czas na kręgielni. Opiekunowie wraz z Krzysztofem Ubyszem i Alainem Dubuy zwiedzali Muzeum Wsi Radomskiej.

To już kolejna wizyta delegacji z partnerskiego Beynes w Szydłowcu, która zacieśnia naszą współpracę. W przyszłym roku, Szydłowiec szykuje się na wizytę we Francji i kontynuację wspólnych działań.