Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Spotkanie Małżonki Prezydenta RP z seniorami

9 maja w szydłowieckim zamku odbyło się spotkanie seniorów ze stowarzyszenia "Spokojna Jesień Życia" z małżonką Prezydenta RP – Agatą Kornhauser - Dudą. W spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy z gminy i powiatu. 

Wizyta była nie tylko wspaniałą okazją do wymiany poglądów, ale także zaprezentowania Zespołu "Fantazja", który działa w ramach Stowarzyszenia. Seniorzy przedstawili repertuar,  który zazwyczaj prezentowany jest na różnych uroczystościach. 

Pierwsza Dama złożyła życzenia kolejnych, owocnych lat, wielu koncertów i niegasnącej, młodzieńczej energii. Wizytę zwieńczyły rozmowy, obfitujące w opowieści o codzienności i aktywności seniorów Szydłowca. 

W listopadzie 2023 roku, na zaproszenie Małżonki Prezydenta członkowie Stowarzyszenia odwiedzili Pałac Prezydencki w Warszawie, podczas gali wręczenia nagród w konkursie „Razem dla Seniorów”. Zespół „Fantazja” w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, uroczystość odbędzie się 18 maja w sali widowiskowej przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu.