Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści
  • eu
  • UE

Smakowite Mazowsze Powiat Szydłowiecki

Smakowite Mazowsze w Szydłowcu. 21.09.2025 r. – Kamieniołom Podkowiński.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Smakowite Mazowsze 2025. Tradycje kulinarne i kulturalne” które odbędzie się w niedzielę 21.09.2025 r. o godzinie 14.00 w Szydłowcu (Kamieniołom Podkowiński). To druga edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Bliskościową w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie współorganizowane jest ze Starostwem Powiatowym w Szydłowcu, Gminą Szydłowiec oraz Biurem Powiatowym w Szydłowcu - Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Inicjatywa ta będzie miała na celu pokazanie bogactwa tradycji regionu woj. mazowieckiego poprzez wydarzenia integrujące społeczność lokalną, prezentujące dziedzictwo wiejskie i ludowe, a także wspierające rozwój aktywności kół gospodyń wiejskich, lokalnych producentów i organizacji społecznych.

Na miejscu zostaną przygotowane stoiska degustacyjne przygotowane przez KGW z terenu powiatu szydłowieckiego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować dań przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami regionu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowy konkurs kulinarny – „Koła Gospodyń Wiejskich kontra Masterchef”, który uświetni wspólne gotowanie z znanym kucharzem Mikołajem Reyem. Koła gospodyń wiejskich przygotują potrawy w ramach rywalizacji kulinarnej, której głównym motywem będzie „danie regionalne w nowoczesnej odsłonie”.

Wydarzenie poprowadzi wokalistka Aurelia, dodatkowo przygotowana będzie scena folkowa. Wystąpią na nie zespoły śpiewacze z pow. szydłowieckiego, zespół Pieśni i Tańca Wolanianki, oraz Kapele biesiadno-ludowe Piotra Bińkowskiego i Jana Tarnowskiego. Wykonawcy ci to wielokrotni laureaci ogólnopolskich przeglądów muzyki ludowej i zdobywcy prestiżowych nagród.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie.