Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Mieczysław FOGG - wspomnienie

Drukuj
Opublikowano: 20 wrzesień 2022
Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek pragnie zaprosić na spotkanie pt. „WSPOMNIENIE O MIECZYSŁAWIE FOGGU”.
W trakcie spotkania prezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy.
 
Spotkanie poprowadzi Michał Fogg – Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia, a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie", autor audycji „Retrofonia" i cyklu „Retrofonia Koncertowo". Prywatnie prawnuk nestora polskiej piosenki.
 
Dodatkowo spotkanie urozmaicą aktorki teatru „U Radziwiłła” - Aleksandra Kiljanek, Zofia Nowacka i Nikola Ubysz, które zaśpiewają utwory z repertuaru Mieczysława Fogga.
 
Wydarzenie odbędzie się 29 września 2022r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej szydłowieckiego zamku. Wstęp wolny

______
 
Zadanie publiczne pt. – „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu. III Edycja.” Dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
 
 
FOGG_plakat_Wspomnienie_czyste_0906_bs01_2.pdf3-1.png