Skip to main content

Szachowe mistrzostwa

Drukuj
Opublikowano: 23 listopad 2012

SzachyIII Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w szachach odbyły się w dniach 17 i 18 listopada 2012 roku. Zawody miały wysoki poziom sportowym i organizacyjny. Kierownikiem turnieju był Marian Frąk – prezes Klubu Szachowego Wieża Szydłowiec a zawody sędziował Jacek Sieczkowski, sędzia klasy państwowej. Po dwudniowych rozgrywkach w którym wzięło udział 18 zawodników – 11 seniorów i 7 juniorów, tytuł mistrza zdobył Jerzy Kucfir. Wicemistrzem powiatu został Rafał Szumielewicz, natomiast trzeci w klasyfikacji był Jerzy Ziętkowski. Tytuł Mistrza Powiatu Juniorów wywalczył Mateusz Wątły z Szydłowca. Drugie miejsce w kategorii juniorów zajął Cezary Żak, a trzecie Rafał Nojek. Mistrzem Powiatu szydłowieckiego do lat 10 został 8 letni Dominik Kulik z Szydłowca, grający z IV kategorią szachową.

Nagrody zawodnikom wręczyli starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, sekretarz Gminy Szydłowiec Dorota Kubiś i naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Justyna Jezierska.

Pani Naczelnik w imieniu Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego pogratulowała wszystkim zawodnikom królewskiej pasji i osiągniętych wyników. Przekazała także wyrazy uznania dla Mariana Frąka za popularyzowanie gry w szachy i życzyła wielu dalszych sukcesów w działalności Klubu Szachowego Wieża Szydłowiec.

Organizatorem III Mistrzostw Powiatu Szydłowieckiego w Szachach był Klub Szachowy Wieża Szydłowiec, Starostwo Powiatowe w Szydłowcu i Urząd Miejski w Szydłowcu.