Medal w pchnięciu kulą

Drukuj
Opublikowano: 06 czerwiec 2013

Sukces sportowyKolejny sportowy sukces zanotował Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Na rozgrywanych XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych uczeń II klasy sportowej Eryk Kołodziejski zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Do rywalizacji 4 czerwca 2013r na stadionie LA w Płocku przystąpiło 46 najlepszych zawodników z województwa mazowieckiego wyłonionych z finałów regionalnych. Eryk uzyskał III miejsce na Mazowszu w pchnięciu kulą o ciężarze 5 kg - wynikiem 11,37 m. Trenem i opiekunem zawodnika jest nauczyciel WF Gimnazjum Nr 1, Maciej Kapturski. Medal Igrzysk Mazowieckich jest kolejnym trofeum sportowym zdobytym na tak wysokim szczeblu dla szkoły, miasta i powiatu szydłowieckiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także inni uczniowie PG 1 w Szydłowcu. Skoczkowie w dal: Krzysztof Jankowski zajął12 miejsce, a Kamil Ziętkowski uplasował się na 10 pozycji.