Skip to main content

II Turniej Trójek Koszykarskich

Drukuj
Opublikowano: 31 lipiec 2013

Koszykówka25 lipca 2013 roku odbył się II Turniej Trójek Koszykarskich w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Mecze, na jednym koszu, grane były do 11 punktów lub trwały 8 minut.

Do półfinału awansowały drużyny „Basket Stars”, którzy pokonali „Mąkę” 11:2 tym samym awansując do finału. Natomiast w drugim półfinale spotkały się zespoły „Niewidomi”, którzy pokonali zespół „Mix Step” 7:4. W meczu o 3 miejsce drużyna „Mąka” uległa drużynie „Mix Step” 8:9, natomiast w finale po zaciętym pojedynku „Basket Stars” pokonał „Niewidomych” 11:8.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

• 1 miejsce „Basket Stars” w składzie: Piotr Tomczyk, Jakub Kołodziejski, Jakub Łoboda, rezerwowy - Adrian Leszczyński,
  • 2 „Niewidomi” w składzie: Kamil Ziętkowski, Bartek Turek, Kacper Zaręba,
  • 3 „Mix Step” w składzie: Konrad Jóźwik, Michał Kapis, Piotr Rojek, rezerwowy - Mateusz Tamioła.
  • 4 „Mąka” w składzie: Paweł Czaja, Mikołaj Szymański, Zawadzki

Gratulacje zwycięskim zespołom oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS „Zamek” Markiem Zdziechem.

Turniej został zorganizowany przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Wydział Sportu i Turystyki w ramach oferty wakacyjnej zagospodarowania wolnego czasu młodzieży „Wakacje 2013”.