Skip to main content

Druhowie grali o Puchar Burmistrza

Drukuj
Opublikowano: 25 lipiec 2013

Turniej OSP20 lipca br. na boisku Orlik w Majdowie odbył się III Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Szydłowiec. Druhowie grali o Puchar Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego.

Do turnieju przystąpiły wszystkie reprezentacje OSP z terenu Gminy Szydłowiec. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: OSP Majdów, OSP Wola Korzeniowa, OSP Jankowice. W drugiej drużyny: OSP z Szydłowiec, OSP Sadek, OSP Wysoka.

Po fazie grupowej kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:

• Grupa I - OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów, OSP Jankowice.
  • Grupa II - OSP Sadek, OSP Szydłowiec, OSP Wysoka.

Do półfinałów dostały się dwie pierwsze drużyny z każdej grupy, które zmierzyły się ze sobą naprzemiennie. I tak w szranki stanęły drużyny: OSP Wola Korzeniowa z OSP Szydłowiec oraz OSP Sadek z OSP Majdów. O V miejsce natomiast rywalizowały ze sobą OSP Jankowice z OSP Wysoka.

Półfinały były bardzo wyrównane. W obu przypadkach wynik nie został ustanowiony w regulaminowym czasie gry. Zadecydowały rzuty karne, w których lepsze były drużyny zajmujące 2-gie miejsce w grupach. Tym samym w finale zmierzyli się strażacy OSP Szydłowiec oraz OSP Majdów. Mecz o III miejsce natomiast rozegrali pomiędzy sobą strażacy z OSP Wola Korzeniowa i OSP Sadek.

W meczu finałowym emocji nie brakowało, a poziom okazywał się być zaskakująco wyrównany. Pierwszą bramkę strzelili ochotnicy z Szydłowca. OSP Majdów po kilku minutach odpowiedział remisem. Po kilku minutach ponownie jedną bramką prowadzenie objęła drużyna z Szydłowca. Kiedy wynik wydawał się być przesądzony drużynie z Majdowa udało się ponownie wyrównać, a tuż przed końcem meczu strzelić zwycięskiego gola (3:2).

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1 miejsce OSP Majdów, 2 - OSP Szydłowiec, 3 - OSP Sadek, 4 - OSP Wola Korzeniowa, 5 - OSP Jankowice, 6 - OSP Wysoka.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Szydłowcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Majdowie.