Skip to main content

Grand Prix Szydłowca w Tenisie Stołowym

Drukuj
Opublikowano: 13 marzec 2014

Turniej tenisa stołowego6 marca br. Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS – Zamek, Markiem Zdziechem pogratulowali uczestnikom III Zimowego Grand Prix Szydłowca w Tenisie Stołowym oraz wręczyli zwycięzcom dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Grand Prix w Tenisie Stołowym cieszy się zainteresowaniem zawodników i już na stałe wpisało się w szydłowiecki kalendarz wydarzeń sportowych. W dniach 22 i 23 lutego 2014 roku, w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II, odbył się trzeci i czwarty turniej rozgrywany w ramach III Zimowego Grand Prix Szydłowca w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza.

Sobotnim zwycięzcą został Arkadiusz Radek, który w finałowym pojedynku pokonał Grzegorza Majewskiego 3:1 w setach. Trzecie miejsce zajął Łukasz Latała z Wąchocka po zwycięstwie nad Cezarym Krupą 3:0 w setach.

Czwarty, ostatni turniej z cyklu Grand Prix Szydłowca został rozegrany w niedzielę 23 lutego 2014 roku, w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Pierwsze miejsce w niedzielnym turnieju zdobył Arkadiusz Radek pokonując w finale Mateusza Gąciarskiego 3:2 w setach. Na miejscu trzecim uplasował się Marek Zdziech, który zwyciężył Kamila Świercza 3:1 w setach.

W klasyfikacji generalnej po czterech turniejach (3 najlepsze miejsca w turniejach liczone do klasyfikacji generalnej), na miejscu pierwszym uplasował się zawodnik STS Szydłowiec Arkadiusz Radek ( 89 punktów). Miejsce drugie z liczbą 84 punktów zajął Kamil Świercz (STS Szydłowiec). Na miejscu trzecim z 82 punktami turniej zakończył Mateusz Gąciarski, również z STS Szydłowiec.

Turniej stał na wysokim sportowym poziomie. Wiele znakomitych zagrań dostarczyły mecze finałowe, które były bardzo emocjonujące.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu-Zamek oraz Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe, na sprzęcie którego zostały przeprowadzone rozgrywki.