15 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Szydłowca.

W turnieju uczestniczyło 12 par reprezentujących Szydłowiec, Kielce, Końskie, Sulejów, Przysuchę, Opoczno, Kierz Niedźwiedzi, Jarosław, Radom, Skarżysko-Kamienną, Zagnańsk oraz Ostrowiec Świętokrzyski.

Po ponad pięciogodzinnej rywalizacji w systemie „brazylijskim” wyłoniono zwycięskie pary. Pierwsze miejsce zajęły Weronika Wilczyńska i Paulina Borowska (Szydłowiec/Kielce), które pokonały w zaciętym meczu 21:19 Kamilę i Kingę Pobereszko z Radomia. W równie emocjonującym pojedynku o trzecie miejsce, Karolina Pokusa i Julia Sutowicz z Kielc, pokonały Agnieszkę Kołbę i Nikolę Grzywacz (Końskie /Sulejów).

Nagrody zwycięskim parom wręczali Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wraz pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju Weroniką Wilczyńską oraz Gminnym Koordynatorem Sportu Rafałem Kiljankiem i Jakubem Czerwiakiem – jednym ze sponsorów turnieju. O prawidłowy przebieg turnieju zadbał sędzia główny Jarosław Mosiołek przy wsparciu Krzysztofa Wilczyńskiego oraz Norberta Hampela.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom i partnerom turnieju: Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, JKT Fotowoltaika, Auto Rondo, Error Studio, Karbet zakład kamieniarski, Ekokominiki, Kominki Wanat, wytwórnia wód gazowanych DAN.

Na zakończenie turnieju Weronika Wilczyńska wraz z Burmistrzem Szydłowca zadeklarowali organizację turnieju w kolejnych latach, co spotkało się z entuzjazmem ze strony uczestników.