Skip to main content

Pięć medali lekkoatletów z gminy Szydłowiec

Drukuj
Opublikowano: 17 maj 2012

Medale14 maja 2012 roku odbyły się lekkoatletyczne finały międzypowiatowe Ziemi Radomskiej Rozla szkół gimnazjalnych klas I-II. Zawody przeprowadzono na stadionie MOSIR-u w Kozienicach. Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy z gminy Szydłowiec, którzy zdobyli 5 medali.

Z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu im. Mikołaja Kopernika: Adrian Nowak w skoku w dal zajął I miejsce (złoty medal) oraz w biegu na 600m Zuzanna Targowska zajęła II miejsce (srebrny medal), z Zespołu Szkół im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w skoku w dal Dominik Dąbrowa zajął II miejsce (srebrny medal) oraz w skoku wzwyż Dominik Lech, który także zajął II miejsce (srebrny medal), z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu w rzucie oszczepem Bartosz Turek zajął II miejsce (srebrny medal).

Ta piątka gimnazjalistów zapewniła sobie udział w finałach XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Opiekunami zawodników byli nauczyciele wychowania fizycznego: z PG nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu - Marek Artur Koniarczyk, z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu - Maciej Kapturski oraz z Zespołu Szkół im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie - Joanna Adamczyk.