Skip to main content

Dwa złota i trzy srebra dla Szydłowca

Drukuj
Opublikowano: 31 maj 2012

Zawody sportoweDwie szkoły z Szydłowca – PSP nr 1 i PG nr 2 - przywiozły 5 medali z zawodów rozgrywanych w Kozienicach: dwa medale złote i trzy srebrne.

18 maja na międzypowiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu zdobyły srebrny medal. Tym samym uzyskały awans na XIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Płocku. W skład drużyny wchodzą: Klaudia Owczarek, Roksana Jakubczyk, Natalia Nowakowska, Weronika Dąbrowa, Aleksandra Nowacka, Patrycja Kozioł. Opiekunem drużyny jest Bożena Jasińska.

Natomiast 23 maja odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w Lidze Lekkoatletycznej klas trzecich, w których startowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu. Młodzi lekkoatleci zdobyli cztery medale, w tym dwa złote i dwa srebrne.

Aleksandra Michalska zdobyła podwójne złoto – w biegu na 400m i skoku w dal, natomiast srebro w biegu na 200m wywalczył Michał Podkowa, a w sztafecie olimpijskiej Maciej Adamczyk, Bartosz Zaręba, Michał Podkowa, Krzysztof Michalski.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze punktowane miejsca, zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej, w której to dziewczęta zajęły 4 miejsce i chłopcy również 4 miejsce. Na tak dobre wyniki miały wpływ indywidualne osiągnięcia zawodników. Opiekunem drużyn jest Andrzej Garlej.