Skip to main content

Sportowe sukcesy uczniów z ZS im. Jana Pawła II

Drukuj
Opublikowano: 19 czerwiec 2012

ZS sukcesy sportoweWielkim osiągnięciem sportowym może pochwalić się drużyna lekkoatletów z PSP nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, która 10.05.02012 r. w Kozienicach zajęła I miejsce (złoty medal) w czwórboju lekkoatletycznym w Finałach Międzypowiatowych XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej awansując do Igrzysk Mazowieckich, które odbędą się we wrześniu 2012 r.

Skład drużyny: Krzysztof Jankowski kl. 6b, Marek Klemarczyk kl. 6a, Mikołaj Szymański kl.6a, Mateusz Biegaj kl.5s, Mikołaj Stępień kl.5s, Paweł Guzik kl.5s.

Zdobyciem złotego medalu może pochwalić się uczennica Zuzanna Smorongiewicz z klasy sportowej 4s z PSP nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, która 23.05.02012 r. zajęła I miejsce w trójboju lekkoatletycznym w Finałach Powiatowych rozgrywanych w Szydłowcu.

ZS sukcesy sportowe

Zuzanna Smorobgiewicz

Czwórbój lekkoatletyczny - drużyna - złoty medal

Są to wielkie sukcesy uczniów i ich opiekuna - nauczycielki wychowania fizycznego Marioli Biegaj, którzy wspólną pracą i zaangażowaniem osiągnęły najwyższe miejsce na podium.

07.05.2012 r. w Warszawie rozegrane zostały wojewódzkie finały XVII edycji Turnieju im. Marka Wielgusa. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały na boiskach przy ul. Obrońców Tobruku w kolejnym etapie rozgrywek w finale województwa mazowieckiego. Dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wywalczyły wysokie III miejsce w Finale Wojewódzkim tego turnieju.

Pierwszy etap rozegrany został na boisku „Orlik” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, gdzie drużyny dziewcząt i chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu po emocjonujących rozgrywkach zakwalifikowały się na wyższe szczeble rozgrywek.

Dużą determinacją i wolą walki wykazały się dziewczęta, które zdobyły III miejsce w Finale Wojewódzkim, ulegając dwóm Klubom Sportowym: Praga Warszawa i Ząbkowice, tracąc tym samym możliwość uczestniczenia w finale ogólnopolskim dla dwóch pierwszych miejsc.

Skład drużyny dziewcząt: Emilia Fijałkowska 4s, Maja Gozdek 4s, Maja Sujecka 4s, Ada Kobyłecka 4s, Zuzia Trzeciak 4s, Klaudia Smorongiewicz 4s, Zuzia Smorongiewicz 4s, Natalia Skrzyńska 4s, Julia Jurek 4a, Martyna Boczek 4a, Natalia Kaczmarczyk 4a, Natalia Gumulak 4a, Daria Owczarek 3a

Opiekunem drużyny dziewcząt jest Mariola Biegaj – nauczycielka wychowania fizycznego.

Na mazowieckich finałach był obecny Łukasz Wielgus, syn Marka Wielgusa – pomysłodawcy turnieju i organizatorzy z PZPN, którzy wręczyli naszym piłkarkom medale i puchary oraz nagrody rzeczowe, piłki marki Diadora.

Drużyna chłopców z PSP2 w Szydłowcu zajęła III miejsce w finale międzypowiatowym rozgrywając emocjonujące i pełne zaskakujących zwrotów mecze.

Skład drużyny: Krystian Bieniek 4s, Jakub Bucki 4s, Jakub Stefański 4s, Jakub Stryjek 4s, Wiktor Sadza 4s, Kacper Kaluga 4s, Maciej Kołodziejski 4s, Piotr Ziółkowski 4s, Grzegorz Korba 4s, Bartłomiej Grzęda 4a.

Opiekunem drużyny chłopców jest Mirosław Jasiński – nauczyciel wychowania fizycznego.