Przebudowa drogi gminnej w Ciechostowicach

Opublikowano: 21 listopad 2017

Gmina Szydłowiec realizuje projekt pn. Przebudowa drogi Gminnej w miejscowości Ciechostowice w km 0+000 do km 1+520,00 w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Umowę o dofinansowanie podpisano dnia 26.07.2016 r. z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 1 193 193,38 zł, wartość dofinansowania 759 228,00 zł (63,63 %).
Celem działania jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Ciechostowice. Istniejąca droga posiada nawierzchnię bitumiczną o zmiennej szerokości do 4,00 m do 4,70 m. Celem planowanej operacji jest poszerzenie istniejącej konstrukcji nawierzchni do 5,00 m. Barierą rozwoju społeczno – ekonomicznego wielu miejscowościach wiejskich jest brak dobrej jakości dróg. Realizacja operacji przyczyni się do zwiększenia jakości infrastruktury drogowej w miejscowości Ciechostowice co w sposób bezpośredni poprawi dostępność komunikacyjną do obiektów użyteczności publicznej. Przebudowa drogi umożliwi jakościową poprawę połączenia z drogą powiatowa w Majdowie.
Termin realizacji projektu: I etap – 2017 r, II etap – 2018 r.