Zniszczony plac zabawW nocy z 11 na 12 lipca wandale zdemolowali plac zabaw na osiedlu Wschód.

Zniszczenia są znaczne: zerwane zostało zadaszenie nad wejściem na plac zabaw, daszek na wieży, przecięta została lina nośna oraz połamane szczeble i poręcze na trapie. Wandale nie oszczędzili nawet siedziska przy piaskownicy zostawiając mnóstwo potłuczonych butelek po alkoholowej libacji. Zniszczony został także regulamin placu zabaw.
Do czasu naprawienia zniszczeń ze względu na bezpieczeństwo dzieci plac zabaw został wyłączony z użytkowania. Planowana naprawa nastąpi około 19.07.2010 r.
Zakaz użytkowania urządzeń dotknie szczególnie najmłodszych mieszkańców, którzy w czasie wakacji przebywają w mieście i korzystają z placu zabaw.
Apelujemy do mieszkańców, aby w przyszłości reagowali na chuligańskie wybryki i o podobnych zdarzeniach niezwłocznie informowali struży prawa.
Szanujmy nasze wspólne dobro, bo nie tylko ci którzy dopuszczają się aktów wandalizmu są za nie odpowiedzialni. Również ci, którzy obojętnie na to patrzą przyczyniają się do „syzyfowej pracy” ludzi, a także do poniesionych kosztów, za które my sami musimy zapłacić.

Zniszczony plac zabaw