Przegląd placówek oświatowych16 lipca Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji Ewą Walczak dokonali przeglądu wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Szydłowiec.

Celem przeglądu było sprawdzenie przebiegu prac przewidzianych przez dyrektorów placówek i zaoferowanie im dodatkowej pomocy przy zaplanowanych pracach.

Burmistrz odwiedził wszystkie gminne placówki oświatowe. Należy podkreślić, że mimo okresu wakacji, wielu dyrektorów było na terenie zarządzanych przez nich szkół i przedszkoli, nadzorując prace przeprowadzane zgodnie z harmonogramem.

W większości placówek malowane są sale dydaktyczne, przeprowadzane drobne naprawy sprzętu, instalacji wodno- kanalizacyjnej. Jest to szczególny czas, w którym możliwe jest wykonanie bardziej zaawansowanych remontów.

Dzięki zabiegom podejmowanym w okresie wakacyjnym, dzieci będą mogły uczyć się w zadbanych, bardziej przyjaznych salach. Stan placówek oświatowych jest priorytetem obecnych władz. Tylko od końca ubiegłego roku wykonano prace termomodernizacyjne budynków szkolnych - Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Szydłowcu i Zespołu Szkół im. biskupa Jana Chrapka w Majdowie oraz wstawiono nowe okna w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 przy ulicy Staszica i w Publicznej Szkole Podstawowej w Wysocku. Kolejny przegląd prac wykonanych w szkołach będzie miał miejsce w miesiącu sierpniu.