Skip to main content

XXV Bieg Uliczny w Sadku

Drukuj
Opublikowano: 09 lipiec 2014

Bieg w SadkuJuż po raz dwudziesty piąty odbyło się w Sadku ogólnopolskie święto biegania. Jubileusz sprawił, że tegorocznemu Biegowi Ulicznemu towarzyszyły liczne wspomnienia.

Choć pogoda nie sprzyjała biegaczom, na starcie stanęło 178 zawodników. Tradycyjnie, przed startem biegu głównego odbyły się tzw. przedbiegi, rozegrane na mniejszych dystansach w których uczestniczyły dzieci i młodzież. Biegowemu współzawodnictwu towarzyszył festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci i stoiskami oferującymi różne smakołyki. Na scenie zaprezentowała się Klaudia Dróżdż.

O godz. 13 rozpoczęły się wyścigi najmłodszych na dystansie 60 metrów. W kategorii wiekowej 4 – 5 lat dziewcząt na podium stanęły: Emilia Laskowska – 1 miejsce, Amelia Leśniak - 2 miejsce, Julia Zarzycka – 3 miejsce. Wśród chłopców laureatami zostali: Dawid Misztal – 1 miejsce, Filip Winiarski – 2 miejsce, Mateusz Adamczyk – 3 miejsce. W kategorii wiekowej 6 – 7 lat dziewcząt zwyciężyła Laura Kędra, 2 miejsce zajęła Aleksandra Ziemniak, a 3 Agata Michalczyk. W rywalizacji chłopców pierwszy na mecie był Paweł Ząbkiewicz, 2 miejsce zajął Szymon Nowak, a na trzeciej pozycji uplasował się Adam Biegaj.

Na dystansie 100 metrów ścigali się zawodnicy 8-9 letni. W tej kategorii, wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Kuźdub, 2 miejsce zajęła Izabela Banaś, a jako trzecia na metę dotarła Zuzia Księżopolska. Najszybszy był Kacper Stopa, tuż za nim dobiegł Borys Majewski , jako trzeci linię mety przekroczył Karol Frączek.

Na dystansie 200 metrów rywalizowali biegacze w wieku 10 - 11 lat. Spośród dziewcząt najszybsza była Helena Mazurkiewicz, drugie miejsce zajęła Olga Bernaciak. Miejsce trzecie zajęła Julia Morawska. Wśród chłopców laureatami zostali, w kolejności: Jakub Długosz, Dawid Bilski, Grzegorz Koziar.

Na dystansie 400 metrów biegali 12 i 13 - latkowie. Klasyfikacja końcowa dziewcząt przedstawia się następująco: Paula Kosmala – 1 miejsce, Weronika Wątły – 2 miejsce, Sandra Wiśnios – 3 miejsce. Wśród chłopców zwycięzcami zostali: Bartosz Bernaciak – 1 miejsce, Filip Marciniak – 2, Patryk Grzesiak – 3.

Na dystansie 800 metrów ścigali się zawodnicy w wieku 14 - 15 lat. Jako pierwsze, dystans ten przebiegły, w kolejności: Joanna Gozdek, Małgorzata Czarnota, Magdalena Kamińska. W kategorii chłopców zwyciężył Patryk Płusa, 2 miejsce zajął Cezary Żak, 3 Filip Wierzbicki.

Najbardziej emocjonujący był wyścig biegu głównego. O godzinie 16.00 na starcie stanęło 178 zawodników, wśród których byli zdobywcy podium na różnych dystansach, również Ci którzy triumfowali w poprzednich edycjach biegu w Sadku. Ale było także wielu, którzy rywalizowali po raz pierwszy. Duże nasłonecznienie trasy i upał jaki panował w niedzielę sprawiły, że przebiegnięcie 10 kilometrów było nie lada wysiłkiem. Niemniej już po 33 minutach i 16 sekundach na mecie pojawił się Damian Sator z Buska – Zdroju. Niespełna minutę później dobiegł Rafał Czarnecki z Bliżyna, a tuż za nim Marcin Stokowiec z Kielc. Pierwszą kobietą na mecie tegorocznego biegu głównego w Sadku była Karolina Waśniewska z Radomia. Jako druga dobiegła Anna Posmysz z Cianowic. Trzecie miejsce zajęła Lidia Pytel z Stąporkowa. Szczegółowe wyniki w załączniku.

pdfWyniki biegu głównego - kat. OPEN   PDFWyniki biegu głównego w podziale na kat. wiekowe

Uhonorowano również niepełnosprawnych: Roberta Pawłowicza, Krzysztofa Misiurka i Andrzeja Chmieleckiego, którzy wytrwale stawiają czoła przeciwnością i pokonali 10 kilometrową trasę biegu. Wyróżniono także najlepszego zawodnika z Szydłowca, którym został Rafał Tuziemek, oraz najlepszych zawodników z terenu powiatu: Karola Grabę – Mirów Stary, Tomasza Gwarka – Sadek, Rafała Tuzimka – Szydłowiec. Nagrodę otrzymał także najstarszy uczestnik biegu 81 letni Tadeusz Andrzejewski.

Nagrody laureatom wręczali: Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Justyna Jezierska i Kierownik Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS Marek Zdziech.

Imprezę prowadzili Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marek Grosicki, który z trasy komentował przebieg biegu.

Burmistrz Andrzej Jarzyński uhonorował współorganizatorów biegu Piotra Sokołowskiego i Marka Grosickiego tytułem Honorowego Menadżera Biegu. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się 1 września podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Sadku.

Zgromadzonych przy biegowej scenie zaproszono na planowany w październiku Bieg Przyjaźni Polsko – Francuskiej, który rozegra się na ulicach Szydłowca.

Wśród publiczności rozlosowano dwa rowery. Jeden ufundowany przez Radnego Rady Miejskiej Tadeusza Ruta, drugi przez firmę „Wtórpol”. „Wtórpol” ufundował również rower, który rozlosowano wśród uczestników biegu głównego.

Wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację Biegu Ulicznego Sadek 2014 składamy serdeczne podziękowania.