Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Budżet Obywatelski 2025

Opublikowano: 14 kwiecień 2024

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Szydłowca, a tym samym szansa dla wszystkich, aby wspólnymi siłami kształtować krajobraz naszej gminy. W tym roku dysponujemy kwotą 100 854 zł, która czeka na pomysły i projekty!

Twoja Szansa na zmianę

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w procesie Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszanie projektów trwa od 15 kwietnia do 16 maja. To idealny moment, aby wyjść z inicjatywami, które mogą zmienić nasze otoczenie.

Twoje pomysły na działania

Możliwości projektów, jakie możemy zgłaszać są różne! Czy to inwestycje w infrastrukturę gminną, czy też działania społeczne, czy ekologiczne – każdy pomysł ma szansę na realizację. Projekty "twarde" obejmują remonty, modernizacje, budowę nowych obiektów, a także zakup niezbędnego wyposażenia. Natomiast projekty "miękkie" mogą dotyczyć różnorodnych działań kulturalnych, rekreacyjnych, czy edukacyjnych.

Twój głos ma znaczenie

Po zgłoszeniu projektów, wszyscy mieszkańcy będą mieli okazję zagłosować na jeden z wybranych pomysłów. Termin głosowania przypada od 14 czerwca do 18 lipca. Wasze głosy będą decydować o tym, które projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Szydłowca w 2025 roku.

Pamiętajcie o kilku zasadach przy zgłaszaniu projektów! Znajdziecie je w poniższych linkach, w uchwale Rady Miejskiej.