Głosuj w Budżecie Obywatelskim Szydłowca

Opublikowano: 13 czerwiec 2024

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Szydłowiec. Od 14 czerwca do 18 lipca mieszkańcy mają możliwość oddania głosu na 1 z 20 projektów, które zakwalifikowano do realizacji w 2025 roku.

Głosy można oddawać, wrzucając kartę do urny znajdującej się w Urzędzie Miejskim w Szydłowcu (ratusz, parter), w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym (ul. Kolejowa 9B) oraz u sołtysów. Istnieje także opcja przesłania wypełnionej i zeskanowanej karty drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przypominamy, że każdy mieszkaniec może zagłosować tylko na jeden projekt!

Karty do głosowania są w punktach do głosowania. Można również pobrać wzór karty do głosowania, klikając na link: KARTA DO GŁOSOWANIA.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok przeznaczono łączną kwotę 100 854 zł.

Zasady głosowania są określone w uchwale, szczegóły dostępne TUTAJ.

LISTA PROJEKTÓW

• Projekt nr 01 Mural na bibliotece.

• Projekt nr 02 Wirtualna biblioteka – czytaj gdziekolwiek jesteś.

• Projekt nr 03 Modernizacja oświetlenia w hali sportowej przy PSP 2 w Szydłowcu.

• Projekt nr 04 Zagospodarowanie placu zabaw w sołectwie Barak, gm. Szydłowiec.

• Projekt nr 05 Plac zabaw na terenie świetlicy wiejskiej w Zdziechowie.

• Projekt nr 06 Wyposażenie dwóch łazienek od podstaw w nowo wybudowanej świetlicy w Szydłówek I.

• Projekt nr 07 Zagospodarowanie terenu szkoły podstawowej w Sadku poprzez wybudowanie siłowni plenerowej.

• Projekt nr 08 Park dla psów w Szydłowcu.

• Projekt nr 09 Kocham Szydłowiec – napis, który bada jakość powietrza

• Projekt nr 10 Rozbudowa gminnej świetlicy wiejskiej w Chustkach przekazanej umową użyczenia dla Gminy Szydłowiec przez Wspólnotę Gruntową działka Nr. 192

• Projekt nr 11 Hotel dla pożytecznych owadów.

• Projekt nr 12 Traktorek dla szkoły w Majdowie.

• Projekt nr 13 Wykonanie murowanego miejsca na ognisko z rusztem i miejscami siedzącymi.

• Projekt nr 14 Modernizacja i adaptacja świetlicy wiejskiej dla potrzeb mieszkańców.

• Projekt nr 15 Kino plenerowe mieszkańców.

• Projekt nr 16 Zakup obrazu Władysława Maleckiego.

• Projekt nr 17 Stojaki rowerowe przy cmentarzu.

• Projekt nr 18 Wypożyczalnia roweru dwuosobowego typu tandem, w Miejskiej Informacji Turystycznej.

• Projekt nr 19 Aleja Magnolii w Parku Niepodległości.

• Projekt nr 20 Zakup i montaż kapsuł z defibrylatorami AED na budynkach strażnic OSP Majdów, OSP Szydłowiec i OSP Jankowice.