Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

www: www.przedszkolenr2.blizej.info

Dyrektor: mgr Teresa Malmon

Ilość dzieci: 135 w wieku 3-6 lat, 9 dzieci niepełnosprawnych

Ilość oddziałów: 6, w tym 3 oddziały integracyjne.

Kadra pedagogiczna: 16 nauczycieli, w tym 4 kontraktowych, 6 mianowanych i 6 dyplomowanych

Pracownicy obsługi: 13 w tym 2 na 1/2 etatu

Oferta programowa: W ramach oferty odbywają się zajęcia językowe, przyrodnicze, matematyczne, gimnastyczne, komunikacji społecznej, umuzykalniające, plastyczne, teatralne, komputerowe, zajęcia w ogrodzie, zajęcia logopedyczne, zajęcia rewalidacyjne dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zajęcia indywidualne pedagogiczne dla dzieci z deficytami.

Zajęcia dodatkowe: rytmika, gimnastyka korekcyjna, taniec, język angielski.

Baza lokalowa: Budynek przedszkola jest nowoczesny, oddany do użytku w 1989 roku. Składa się z sześciu sal zajęć dla dzieci /z przystosowaniem dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo/, sali gimnastycznej, zaplecza gospodarczo-kuchennego. W przedszkolu mieści się ponadto gabinet logopedyczny, gabinet pedagogiczny do zajęć indywidualnych, sala relaksacyjno-terapeutyczna - tzw. "Sala Doświadczeń Świata". Przedszkole dysponuje ogrodem rekreacyjnym położonym w sadzie.

Stałe imprezy: Ognisko integracyjne "Pożegnanie Lata", "Pasowanie na przedszkolaka", Święty Mikołaj", Jasełka, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Dzień Babci i Dziadka, Przedszkolny Bal Karnawałowy, Kiermasz Wielkanocny, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, "Piknik rodzinny" na zakończenie roku przedszkolnego.

Inne atrakcje: wyjazdy do teatru Lalki i Aktora "Kubuś" i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, do centrów zabaw "Kuleczkowo" w Skarżysku-Kamiennej i "Fantazja" w Radomiu, lekcje muzealne w Muzeum Wsi Radomskiej, wyjazdy do kin w Radomiu i Kielcach, ogrodu zoologicznego w Warszawie, "Parku Jurajskiego" w Bałtowie i "Doliny Gadów" w Kielcach

Historia placówki:

Placówka została powołana do życia 1 września 1989 r. jako przedszkole państwowe. W 1990 roku została przejęta przez samorząd Szydłowca, zmieniając nazwę na Przedszkole Samorządowe Nr 2. Od roku 2006, po utworzeniu oddziałów integracyjnych, placówka otrzymała obecną nazwę - Przedszkola Samorządowego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

W czasie jej funkcjonowania przeprowadzono liczne modernizacje i remonty budynku oraz pomieszczeń przedszkolnych – wymianę okien, podłóg, modernizację zewnętrznych ciągów komunikacyjnych, utworzono gabinet logopedyczny, pedagogiczny i gabinet zajęć rewalidacyjnych. W ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”, z wykorzystaniem funduszy PFRON, budynek został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dyrektorzy przedszkola:

1. Danuta Flasińska (1989-2001),
  2. Elżbieta Szymańska (2001-2009),
  3. Elżbieta Wilk /p.o/ (2009-2010),
  4. Teresa Malmon (od 2010).

{phocagallery view=category|categoryid=585|limitstart=0|limitcount=8}