Skip to main content

O Puchar Burmistrza Szydłowca

Drukuj
Opublikowano: 19 lipiec 2013

TenisV Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym Amatorów odbyły się 7 lipca na kortach tenisowych przy ul. Sportowej w Szydłowcu. Otwierając rozgrywki Burmistrz Andrzej Jarzyński nawiązał do sukcesu polskich tenisistów w tegorocznym Wimbledonie i życzył zawodnikom gry fair play.

W turnieju wzięło udział 18 zawodników, grających jednocześnie na dwóch kortach. Mecze grupowe wyłoniły czterech zwycięzców, którzy spotkali się w półfinałach (Bartosz Kapturski, Daniel Suwała, Filip Walczak, Rafał Uciński). Szczególnie emocjonująca była konfrontacja Ucińskiego z Walczakiem na prawym korcie, gdzie Walczak prowadząc 3:1 w pierwszym secie wkrótce roztrwonił tą przewagę i ostatecznie uległ zawodnikowi ze Skarżyska po tie-breaku (7:7, 3:4). Po godzinie półfinałowych emocji poznaliśmy wreszcie skład dużego i małego finału turnieju. O trzecie miejsce walczyli Daniel Suwała i Filip Walczak. Bohaterami wieczornego finału zostali Bartosz Kapturski i Rafał Uciński. Walka o punkty była wyrównana. Ostatecznie zwycięzcą został Rafał Uciński. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Kapturski. Trzecie miejsce zajął Filip Walczak.

Burmistrz Andrzej Jarzyński podziękował zawodnikom, że pomimo ogromnego wysiłku i zmęczenia wytrwali do końca blisko 10-cio godzinnego maratonu tenisowego. Zaprosił także na kolejne szydłowieckie turnieje. Zwycięzcy odebrali z rąk Burmistrza i kierownika Wydziału Sportu Marka Zdziecha dyplomy, pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.