Zjazd Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń
21 czerwca 2015 roku w szydłowieckim zamku spotkali się członkowie, przyjaciele i sympatycy Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń, do którego należy elita: naukowa, artystyczna i biznesowa regionu radomskiego.
Coroczny zjazd rozpoczął się koncertem Chóru Miasta Szydłowca "Gaudium Canti" pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej. Zgromadzonych powitała pani prezes stowarzyszenia, Grażyna Łuba, która podziękowała wszystkim włączającym się w prace stowarzyszenia i wspierającym jego działalność. List gratulacyjny i podziękowania od wicemarszałka Leszka Ruszczyka oraz przyznawane przez stowarzyszenie Kryształowe Kule otrzymały osoby szczególnie wyróżniające się w pracy na rzecz kultury i nauki. W imieniu marszałka województwa Adama Struzika, Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” - za wybitne osiągnięcia i działalność na rzecz województwa mazowieckiego wręczono Małgorzacie Bernatek, dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu "Zamek".
Listy gratulacyjne z podziękowaniem ""za działania związane z kultywowaniem tradycji i dziedzictwa kulturowego, rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających budowaniu i uświadamianiu tożsamości społecznej w środowisku Radomia i całego Mazowsza" otrzymali: Jerzy Kutkowski (artysta plastyk, fotograf, nauczyciel i wychowawca wielu roczników uczniów Liceum Plastycznego w Radomiu), prof. dr hab. Gerard Maj (kanclerz Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu), Tadeusz Derlatka (architekt), ks. Jacek Wieczorek (dyrektor redakcji Radia Plus Radom), dr Anna Sas-Badowska (rektor Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu), dr Maria Pierzchalska (rektor Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu), dr Joanna Felczak (rektor Wyższej Szkoły Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu), prof. dr hab. Sławomir Bukowski (prorektor ds. rozwoju kadry i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu).
Podziękowania za wieloletnią współpracę z Radomskim Stowarzyszeniem Pokoleń otrzymali: ks. prał. Edward Poniewierski (kanclerz Kurii Diecezjalnej w Radomiu), Sławomir Białkowski (wójt gminy Zakrzew), Andrzej Bińkowski (przedsiębiorca), ks. dr Tomasz Herc (sekretarz bp. Henryka Tomasika), Ilona Jaroszek (dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej), Marcin Olifirowicz (Instytut Technologii Eksploatacji), Aneta Oborny (dyrektor Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu), Katarzyna Klepaczewska (Urząd Marszałkowski w Warszawie), Agnieszka Mąkosa (Telewizja Dami), Rafał Czajkowski (sekretarz miasta Radomia).
Nie mogło zabraknąć podziękowań dla pani prezes Grażyny Łuby, która od lat koordynuje pracą Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń i robi to w sposób wyjątkowy, jest charyzmatyczna i ma niewyczerpane pokłady energii, a przede wszystkim bardzo skuteczna w działaniu. Wyrazy wdzięczności z zawsze aktualnym zaproszeniem do Szydłowca, skierowali do pani Grażyny Łuby samorządowcy gminy, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk. Burmistrz podziękował również za wizytę w Szydłowcu Bp Henrykowi Tomasikowi wręczając obraz z panoramą miasta. Imponująca była oprawa artystyczna zjazdu stowarzyszenia, wystąpiły: sopranistki Karolina Róża Kowalczyk i Monika Świostek. Koncert dali również uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, a na zakończenie spotkania w sali baletowej szydłowieckiego zamku zaprezentował się Szkolny Zespół Ludowy „Zakrzewiaki”.
{phocagallery view=category|categoryid=1106|limitstart=0|limitcount=20}