Redaktorzy naczelni z national geographic traveler w towarzystwie naczelniczki wydziału informacji i promocji, przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej - Wiktorii Nowocień oraz Tomasza Jakubowskiego na tle szydłowieckiego ratusza. W prawym dolnym rogu logo: Szydłowiec do zobaczenia!

W czwartek, 4 lutego, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu przyjął wyjątkowych gości: Agnieszkę Franus i Michała Cessanisa -  redaktorów naczelnych National Geographic Traveler. Byli ciekawi Szydłowca, jego zabytków, historii, zwyczajów oraz ścieżek do nordic walkingu i tras rowerowych. 

Po najładniejszych zakątkach miasta oprowadzili ich Tomasz Jakubowski, który przez kilka lat pracował jako przewodnik w naszym mieście, oraz przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej - Wiktoria Nowocień. Ta dwójka zapełniła ich czas ciekawostkami i  historiami z dziejów Szydłowca. Redaktorzy zwiedzili także sąsiednie gminy, nie ukrywając swojego zachwytu m.in. kolekcją eksponatów zgromadzonych w Muzeum Huty Żelaza i Stali w Chlewiskach.   

Korzystając z pięknego słonecznego dnia, nasi goście razem z Iloną Mamlą -  naczelniczką Wydziału Informacji i Promocji,  skorzystali z trasy do nordic walkingu. Spacer wiódł zgodnie z oznaczeniami wytyczonego szlaku, startując z nad szydłowieckiego zalewu. Niestety zabrakło czasu, na przejście po wszystkich wartych zobaczenia  ścieżkach, jednak mimo tego, goście byli ukontentowani aktywnym czasem na świeżym powietrzu.  

W sobotnie przedpołudnie redaktorzy  wspólnie z Burmistrzem  Arturem Ludwem odwiedzili państwa Danutę i Władysława Gawędów z Wysokiej, żywą legendę naszej gminy. Nie obyło się bez śpiewów, było dużo śmiechu i oczywiście gorąca herbata opatrzona historią ich życia. To, że spotkanie przebiegło w swojskim i serdecznym klimacie widać na fotorelacji, do obejrzenia której zapraszamy.

Redaktorzy-podróżnicy nie kryli, że są ciekawi Szydłowca w jego zazielenionej wersji, kiedy można odkrywać naturalny potencjał naszego regionu. W takim razie czekamy na ciepłe dni i kolejną wizytę w Szydłowcu. Pączki będą czekać! Do zobaczenia!