Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Feryjne remonty w szydłowieckich szkołach

Drukuj
Remonty szkolne
Opublikowano: 27 luty 2023

Zarówno wakacje, jak również ferie zimowe są idealną okazją do przeprowadzenia szeregu prac w gminnych placówkach oświatowych. Puste szkoły to najlepszy czas, by malować, odświeżać, wymieniać i naprawiać. Podczas, gdy uczniowie odpoczywają, inni pracują, by uporać się z najpotrzebniejszymi remontami.

23 lutego Burmistrz Szydłowca Artur Ludew dokonał przeglądu placówek oświatowych na terenie gminy Szydłowiec. Celem przeglądu było sprawdzenie przebiegu prac przewidzianych przez dyrektorów szkół.

Podczas ferii zimowych, które w tym roku wypadały dla województwa mazowieckiego od 13 do 26 lutego, w szkołach przeprowadzono szereg prac remontowych. Dla przykładu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu odmalowano sale, naprawiono ogrodzenie szkolne, w niektórych pomieszczeniach wymieniona została posadzka. Swoją cegiełkę dołożyła również szkolna Rada Rodziców, dokonując zakupu nowego wyposażenia do sal lekcyjnych.

 

Z kolei w Szkole Podstawowej w Majdowie m.in. przebudowano boczne schody wejściowe do budynku dydaktyczno – administracyjnego, położono płytki w pomieszczeniach budynku dydaktycznego, w budynku administracyjnym na holu i w gabinecie psychologa szkolnego, odmalowano ściany i sufity w pomieszczeniach. Wykonano również ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych metalowych, wokół paneli fotowoltaicznych usytuowanych na placu szkolnym.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Szydłowcu zakończyły się prace remontowe na stołówce szkolnej i w pomieszczeniach kuchennych. Uczniowie korzystają już z odmalowanych, kolorowych pomieszczeń. Nowy sprzęt i wyposażenie zapewnią wysokie standardy oraz bezpieczeństwo pracy osobom przygotowującym posiłki.

W pozostałych placówkach oświatowych trwały prace porządkowe. 

 

{galeria rows=3 cols=4}2023/objazdszkolyremonty{/galeria}

 

Zdjęcia: Wydział Informacji i Promocji/Adrianna Nowocień 

Tekst: Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego/Magdalena Kopycka