Wernisaż wystawy Huberta Ogara
Wiosna to czas, w którym budzi się przyroda, to również pora, która inspiruje i daje natchnienie wielu artystom. Dużym zainteresowaniem cieszył się wernisaż fotografii „Wiosna w obiektywie przyrodnika”, który odbył się 23 kwietnia w szydłowieckim zamku.
Publiczność obejrzała kilkanaście zdjęć autorstwa Huberta Ogara, przedstawiających piękno przyrody w okolicach Szydłowca. O idei powstania wystawy opowiadał jej autor, dla którego natura jest życiową pasją. Każde zdjęcie to indywidualne spojrzenie na piękno budzącej się wiosny, pełnej życia i radości.
Jak się okazuje, autor nie tylko wie, jak uchwycić piękno przyrody na fotografii, ale potrafi również przelać emocje na papier. Pan Hubert, który jest jednocześnie przyrodnikiem, myśliwym i leśnikiem, wydał ostatnio tomik wierszy.
Wystawę można oglądać do 7 maja w Galerii Sapieżyny, a od 8 do 31 maja br. w sali kameralnej szydłowieckiego zamku.
Kilka słów o Panu Hubercie:
Hubert Ogar urodził się w 1982 roku w malowniczym miasteczku –Szydłowcu, leżącym tuż u podnóża Gór Świętokrzyskich. Lata dzieciństwa i młodości spędził ma ziemiach szydłowieckich, po których wędrował i poznawał urokliwą przyrodę. Miało to ogromny wpływ na jego życie i zdeterminowało dalsze losy. Interesuje się przyrodą, literaturą i fotografią. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dzięki pasji, którą kształtował od najmłodszych lat i zdobytej wiedzy bezgranicznie oddał się temu, co kocha, spełniając się jako leśnik i myśliwy.
Laureat konkursów literackich i fotograficznych. Fotografia zajmuje kolejne ważne miejsce w jego życiu, a utrwalanie niesamowitej dzikiej i nieujarzmionej przyrody daje mu mnóstwo satysfakcji. Liczne artykuły publikowane są zarówno w lokalnej prasie, jak i ogólnopolskiej m.in. w „Łowcu Polskim”, „Kulturze Łowieckiej”, „Ziemi Odrowążów”, czy „Tygodniku Szydłowiecki.” Wiele artykułów publikowanych jest także na portalach internetowych. Pomysłodawca i zarazem redaktor naczelny ,,Nemroda Radomskiego”, którego od samego początku bezpośrednio nadzoruje i redaguje. Jest autorem opublikowanych ponad 200 artykułów informacji i opowiadań.
Jego prace są prezentowane podczas cyklicznych wystaw. Wiele z tych fotografii zostaje wykorzystana jako pocztówki oraz jest publikowana na łamach czasopism.