Nowy gabinet edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci
16 grudnia 2015 r. w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego odbyło się uroczyste otwarcie gabinetu edukacyjno-terapeutycznego dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Gabinet służy terapii indywidualnej oraz grupowej dla uczniów; terapii rodzinnej; mediacji rodzinnych oraz szeroko rozumianej psychoedukacji dla dzieci i dorosłych.
W gabinecie odbywają się również zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów z opiniami i orzeczeniami wydawanymi przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Szydłowcu. Gabinet wyposażony jest w profesjonalne pomoce dydaktyczne, terapeutyczne, wspierające wielozmysłowo psychorozwój dzieci. Urządzenie gabinetu odbyło się pod kątem arteterapeutycznych oddziaływań wszystkich uczestników zajęć (odpowiednia kolorystyka, budowanie atmosfery fakturą, kształtem, stylistyką). Nazwany został przez dzieci "Gabinetem Królewskim dla Królewien i Królewiczów".
W każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 do godz. 17.30 gabinet pełni rolę punktu konsultacyjnego dla dorosłych (rodzice, nauczyciele szkoły, według potrzeb również indywidualne konsultacje dla uczniów). Gabinet edukacyjno-terapeutyczny powstał z inicjatywy Danuty Gnat Dyrektor PSP nr 1, która odpowiedziała na potrzeby dzieci i ich rodziców, biorąc pod uwagę konieczność planowej i systematycznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Gabinet został urządzony ze środków gminy przeznaczonych na realizację zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji narzędzi i metod pracy dla dzieci i młodzieży.
Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, a rodzice i nauczyciele mogą liczyć na wielopoziomowe wsparcie we wspólnym procesie wychowawczym na rzecz dzieci i ich rodzin w środowisku szkolnym.
W oficjalnym otwarciu uczestniczył Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i dyrektor ZEiFO Ewa Walczak, którzy otrzymali podziękowania za wsparcie przy urządzaniu gabinetu przekazane w imieniu wszystkich uczniów przez Julię Gwarek oraz jej mamę. Dyrektor szkoły Danuta Gnat również wyraziła swoją wdzięczność podkreślając, że to przedsięwzięcie ma służyć dzieciom i że dobro uczniów jest najważniejsze. Podziękowano również za zaangażowanie pani pedagog Laurencji Piaseckiej, życząc niesłabnącej satysfakcji z pracy. Na pamiątke spotkania goście otrzymali choinki wykonane przez uczniów Julię Gwarek i Michała Jastrzębskiego.
{phocagallery view=category|categoryid=1187|limitstart=0|limitcount=0}