Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Grali o sukces – wygrali sukces

Drukuj
Opublikowano: 10 styczeń 2012

Ponad 1100 godzin dodatkowych zajęć wyrównawczych odbyło się w publicznych gimnazjach w gminie Szydłowiec w ramach projektu "Zagrajmy o sukces".

Koszt dodatkowych zajęć - 97 tys. 932 zł – sfinansowano z Funduszy Unii Europejskiej.

Projekt "Zagrajmy o sukces" realizowany był w okresie od 1 września 2010 do końca listopada 2011 roku. Celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych dziewcząt i chłopców – uczniów gimnazjów w gminie Szydłowiec - poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, rozwijające kompetencje, przeciwdziałające zjawiskom przemocy i agresji wśród uczniów, oraz poprzez wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla dziewcząt i chłopców z trudnościami w nauce.

Częścią programu było także realizowanie idei wychowania przez sport.

W projekcie brały udział cztery grupy gimnazjalistów – jedna w Publicznym Gimnazjum nr 2 im.M.Kopernika, jedna w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół im. biskupa Jana Chrapka w Majdowie i dwie grupy w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. W ramach projektu odbywały się dodatkowe zajęcia z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych, przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i języków obcych. Zorganizowano też dodatkowe zajęcia wsparcia psychologiczno-pedagogicznego i zajęcia sportowo-wychowawcze.

Uczestniczący w projekcie uczniowie uważają, że dodatkowe zajęcia były dobrym sposobem na uzupełnienie wiedzy.

Udział w projekcie pozwolił nam odnaleźć się w nowym środowisku, a przede wszystkim nadrobić braki z wielu przedmiotów - twierdzą uczennice II "b" gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II: Iwona Bolek, Ola Czubak, Iza Czubak i Sylwia Boczek. Szczególnie miło dziewczęta wspominają wycieczkę do Centrum Nauki "Kopernik" i do Muzeum Ziemi w Warszawie, zorganizowaną w ramach dodatkowych zajęć.

Dodatkowe zajęcia nie tylko rozszerzają możliwości zdobycia nowej wiedzy. To szansa na uzyskanie pomocy przez tych uczniów, którzy z różnych względów jej potrzebują. Skwapliwie wykorzystujemy każdą okazję, żeby wzbogacić proces dydaktyczno wychowawczy o nowe elementy, które są nie tylko korzystne, ale przede wszystkim ciekawe, przez co dodatkowo motywują uczniów do nauki – twierdzi dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, mgr Ewa Świercz.

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego stale szuka nowych możliwości nie tylko podnoszenia standardu materialnego placówek oświaty, ale i wzbogacania procesu nauczania, z czego chętnie korzystają szydłowieckie i gminne szkoły.

{phocagallery view=category|categoryid=364|limitstart=0|limitcount=0}