Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Ruszyła budowa Inkubatora Przedsiębiorczości

Drukuj
Opublikowano: 13 kwiecień 2011

Ruszyła budowa inkubatoraRozpoczynają się prace, w ramach projektu Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu.

Zakres planowanych prac jest szeroki. Obejmuje on rozbudowę i adaptację budynku po byłej przychodni zakładowej ZEP Profel na centrum obsługi inwestora.

Zmieni się też sąsiedni budynek byłego magazynu, który po przebudowie i adaptacji będzie mieścił siedzibę Inkubatora Przedsiębiorczości. Pomieszczenia będą całkowicie odnowione i wyposażone. W ten sposób przygotowany zostanie kompleks, w którym obecni i przyszli przedsiębiorcy będą mogli uzyskać niezbędne informacje w zakresie możliwości inwestycyjnych na terenie Szydłowca, a także prowadzić działalność gospodarczą w sprzyjających warunkach.

- Chcemy wyjść do przedsiębiorców z ofertą, która zachęci do inwestowania w naszej gminie. Zakres pomocy obejmie porady prawne jak również możliwość dostępu do materiałów dotyczących planów zagospodarowania i przeznaczenia gruntów. W Międzygminnej Strefie Aktywności Gospodarczej będzie można przeprowadzać szkolenia, a także będzie tam miejsce na spotkania przedsiębiorców i stowarzyszeń rzemieślniczych – powiedział Andrzej Jarzyński – burmistrz Szydłowca.

Przeprowadzona inwestycja jest częścią projektu Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu przy ulicy Kolejowej, którego realizacja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Całość projektu zamyka się w kwocie 1.540.906,51 zł z czego 1.228.702,62 zł to środki pozyskane z Unii Europejskiej.