Równe sz@nse na starcie

Opublikowano: 04 lipiec 2011

Innowacyjna Gospodarka

„RÓWNE SZ@NSE NA STARCIE – PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU”

Celem głównym projektu jest stworzenie możliwości dostępu do internetu dla niepełnosprawnych w znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym oraz dzieci i młodzieży szkolnej uprawnionej do uzyskania stypendium socjalnego pochodzących z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Projekt polega na wyposażeniu 40 wybranych rodzin w sprzęt komputerowy z bezpłatnym dostępem do internetu przez okres 5 lat oraz remoncie i wyposażeniu szkolnych pracowni komputerowych. Kolejnym etapem realizacji projektu będą szkolenia wszystkich uczestników – grupy docelowej – w zakresie podstaw obsługi komputera, pracy w środowisku Windows, redagowania, formatowania i korygowania tekstów w edytorze tekstu, obsługi arkusza kalkulacyjnego, a także podstaw obsługi przeglądarek internetowych, poczty elektronicznej, wyszukiwania informacji, pobierania i wysyłania plików, oraz obsługi różnego rodzaju komunikatorów.

Dzięki projektowi istniejące w szkołach podstawowych i gimnazjach w naszej Gminie pracownie komputerowe zostaną wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy. Odnowione pracownie będą wyposażone również w innowacyjne urządzenia, które będą mobilizować i motywować do pracy zarówno dzieci jak i nauczycieli.

Realizacja projektu spowoduje, że osoby niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież szkolna, które z uwagi na status materialny ich rodzin pozbawione były komunikacji elektronicznej nie będą dłużej narażone na tzw. wykluczenie cyfrowe.

Całkowita wartość projektu wynosi: 2.033.120,00 zł, z czego udział Gminy Szydłowiec wynosi 15 procent, tj: 304.968,00 zł, a udział środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 85 procent, tj: 1.728.152,00 zł. Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu-eInclusion.

Do pobrania:

1. Regulamin uczestnictwa.
  2. Formularz rekrutacji.
  3. Deklaracja udziału.

Przetargi:

1. Remont pracowni.
  2. Modernizacja sieci okablowania komputerowego i dedykowanej sieci zasilającej komputery.
  3. Dostawa komputerów wraz z oprogramowaniem i innych urządzeń peryferyjnych.
  4. Zakup wyposażenia do sal komputerowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zamówienia poniżej 14.000 euro:

1. Nadzór inwestorski.
  2. Kosztorys remontu pracowni.
  3. Materiały biurowe.
  4. Szafa na dokumenty.
  5. Zakup pieczątek.

Zapytania ofertowe na wykonanie usługi:

1. Pełnienie funkcji koordynatora projektu,
  2. Pełnienie funkcji specjalista ds. Administracyjno - Biurowych,
  3. Pełnienie funkcji specjalista ds. Rekrutacji,
  4. Pełnienie funkcji koordynatora rozliczeń finansowych,
  5. Pełnienie funkcji specjalista ds. Technicznych.