Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zakończono remonty sal dydaktycznych

Drukuj
Opublikowano: 21 październik 2011

Remont pracowni19 października br. odbyły się odbiory prac remontowych w salach dydaktycznych przygotowanych do pełnienia funkcji nowoczesnych pracowni informatycznych. Sale zostały gruntownie odnowione. Położono nowe posadzki, ściany wewnętrzne zostały wyrównane gładzią szpachlową i pomalowane farbami emulsyjnymi, zainstalowano alarmy i zmodernizowano instalację elektryczną, łącznie z montażem nowego oświetlania, a także założono rolety okienne. Remonty zostały wykonane we wszystkich szkolnych placówkach oświatowych Gminy Szydłowiec.

Komisja w składzie: przewodniczący Krzysztof Ziółkowski – wiceburmistrz, oraz członkowie Marzena Karlikowska, Milena Gruszczyńska, Robert Kamienik przy udziale Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego, dyrektorów poszczególnych szkół, oraz przedstawiciela wykonawcy i inspektora nadzoru dokonywała odbioru, pozytywnie oceniając efekt przeprowadzonych prac.

Remonty pomieszczeń przeznaczonych na pracownie informatyczne to jeden z etapów projektu pn. „Równe sz@nse na starcie – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Szydłowcu” realizowanego przez Gminę Szydłowiec. W ramach tego projektu, do końca grudnia, sale zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Ponadto na podstawie przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego wyłoniono 40 gospodarstw domowych z terenu Gminy Szydłowiec, którym zostanie przekazany komputer wraz z bezpłatnym dostępem do Internetu na okres 5 lat. Projekt pn. „Równe sz@nse na starcie – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Szydłowcu” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – e-Inclusion.

{phocagallery view=category|categoryid=321|limitstart=0|limitcount=8}